Gemeente Beuningen legaliseert waar mogelijk gebruik gemeentegrond

11 aug 2010, 9:16Gemeente
n20zhhuzbsh1mv7jh3g4a2p2e 21228
In de gemeente Beuningen komt het geregeld voor dat mensen gebruik maken van grond van de gemeente, zogenaamde ‘openbare plaats', zonder dat ze hiervoor toestemming hebben gekregen. De gemeente wil graag samen met deze inwoners kijken of het gebruik gelegaliseerd kan worden.Gebruik gemeentegrondSoms hebben inwoners een deel van het openbare groen in gebruik als onderdeel van hun eigen tuin. Ook krijgt de gemeente vaak verzoeken of het mogelijk is om een stukje grond van de gemeente te huren of kopen om de tuin uit te breiden. Het college van burgemeester en wethouders vindt het belangrijk dat het gemeentelijk groen behouden blijft, omdat het bijdraagt aan een goede kwaliteit van de woon- en leefomgeving.Wat verandert er?Voorheen koos de gemeente voor de weg van het privaatrecht. Wie gemeentegrond gebruikte zonder toestemming, kreeg de keuze tussen het ongedaan maken van de situatie of het alsnog aankopen van de grond. Het kopen was vaak onmogelijk omdat de grond in de toekomst gebruikt zou kunnen gaan worden door de gemeente, of omdat er kabels, leidingen of straatverlichting aanwezig waren.Bovendien kon het grondgebruik na 10 of 20 jaar verjaren.Nu kiest de gemeente voor het publiekrecht. Dit betekent dat de gemeente de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) inzet als middel om oneigenlijk gebruik van grond tegen te gaan. Als het gebruik van gemeentegrond niet in strijd is met de publieke functie van de grond, dan kan er een ontheffing en/of bouwvergunning verleend worden. Zo kan de grond gewoon legaal gebruikt worden, maar blijft toch eigendom van de gemeente.WerkwijzeBinnenkort start de gemeente met het onderzoeken van oneigenlijk grondgebruik. De wijken Viermorgen en Heuve I in Beuningen zijn als eerste aan de beurt. De inwoners van deze wijken krijgen een brief waarin de procedure wordt toegelicht. Daarna volgen de andere wijken en kernen.Wilt u weten of u in aanmerking komt voor een ontheffing?Kijk dan op www.beuningen.nl > Digitaal loket > Formulieren.Bij Bouwen en wonen > Grondzaken vindt u meer informatie en een aanvraagformulier voor een ontheffing.Heeft u nog vragen, neem dan contact op met de afdeling VROM via telefoonnummer 14 024.
In de gemeente Beuningen komt het geregeld voor dat mensen gebruik maken van grond van de gemeente, zogenaamde ‘openbare plaats', zonder dat ze hiervoor toestemming hebben gekregen. De gemeente wil graag samen met deze inwoners kijken of het gebruik gelegaliseerd kan worden.
Gebruik gemeentegrond
Soms hebben inwoners een deel van het openbare groen in gebruik als onderdeel van hun eigen tuin. Ook krijgt de gemeente vaak verzoeken of het mogelijk is om een stukje grond van de gemeente te huren of kopen om de tuin uit te breiden. Het college van burgemeester en wethouders vindt het belangrijk dat het gemeentelijk groen behouden blijft, omdat het bijdraagt aan een goede kwaliteit van de woon- en leefomgeving.
Wat verandert er?
Voorheen koos de gemeente voor de weg van het privaatrecht. Wie gemeentegrond gebruikte zonder toestemming, kreeg de keuze tussen het ongedaan maken van de situatie of het alsnog aankopen van de grond. Het kopen was vaak onmogelijk omdat de grond in de toekomst gebruikt zou kunnen gaan worden door de gemeente, of omdat er kabels, leidingen of straatverlichting aanwezig waren.
Bovendien kon het grondgebruik na 10 of 20 jaar verjaren.
Nu kiest de gemeente voor het publiekrecht. Dit betekent dat de gemeente de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) inzet als middel om oneigenlijk gebruik van grond tegen te gaan. Als het gebruik van gemeentegrond niet in strijd is met de publieke functie van de grond, dan kan er een ontheffing en/of bouwvergunning verleend worden. Zo kan de grond gewoon legaal gebruikt worden, maar blijft toch eigendom van de gemeente.
Werkwijze
Binnenkort start de gemeente met het onderzoeken van oneigenlijk grondgebruik. De wijken Viermorgen en Heuve I in Beuningen zijn als eerste aan de beurt. De inwoners van deze wijken krijgen een brief waarin de procedure wordt toegelicht. Daarna volgen de andere wijken en kernen.
Wilt u weten of u in aanmerking komt voor een ontheffing?
Kijk dan op www.beuningen.nl > Digitaal loket > Formulieren.
Bij Bouwen en wonen > Grondzaken vindt u meer informatie en een aanvraagformulier voor een ontheffing.
Heeft u nog vragen, neem dan contact op met de afdeling VROM via telefoonnummer 14 024.
loading

Loading articles...

Loading