Nationale Herdenking 4 mei 2016

25 apr 2016, 10:51 Gemeente
dodenherdenking 4 mei 2010 enschede monument in het volkspark e1430734911421
Remko Platjes

Op woensdag 4 mei vindt de Nationale Herdenking plaats. U bent van harte uitgenodigd om aan de stille tocht en de herdenking deel te nemen.

Programma

  • 19.25 uur: verzamelen we op het plein voor het gemeentehuis voor de stille tocht vanaf het gemeentehuis naar de herdenkingsplaats bij het ‘Monument voor Geallieerde Vliegers' aan de Van Heemstraweg in Beuningen.
  • 19.59 uur: taptoe signaal gevolgd door twee minuten stilte waarna het Wilhelmus wordt gespeeld door Muziekgezelschap K&V.
  • 20.05 uur: toespraak burgemeester van Eert en kranslegging. Aansluitend gelegenheid voor aanwezige organisaties en inwoners om bloemen te leggen waarna vervolg ceremonie.

Naast de medewerking van kinderen van “Montessorischool “De Triangel” en Scouting wordt de plechtigheid muzikaal opgeluisterd door “de Bronzen Stemmen”. Muziekgezelschap NAG brengt tussentijds en ter afsluiting van de bijeenkomst koraalmuziek ten gehore. Ook dit jaar worden weer witte duiven losgelaten.

De herdenking is om ongeveer 20.30 uur afgelopen. Hierna is iedereen welkom om nog even te blijven voor een kopje koffie, thee of warme chocolademelk.

Herdenkingen in andere dorpen

  • Weurt: 10.00 uur bij de kerk
  • Winssen: 12.00 uur op het kerkplein
  • Ewijk: 14.30 uur bij de kerk

Oproep: nieuwe leden 4 mei organisatie gezocht

Voor de realisatie van activiteiten op 4 mei zoeken de organisaties in zowel Weurt, Beuningen, Ewijk als Winssen nieuwe leden. Wilt u hieraan een bijdrage leveren? Meld u dan aan bij de gemeente via [email protected] .