Op maandag 4 mei vindt de Nationale Herdenking plaats. Dit jaar bent u weer van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn. U kunt meedoen aan de stille tocht en de herdenking.
Kinderen van Kindcentrum Montijn en meerdere scoutinggroepen helpen tijdens de ceremonie mee. Tussendoor is er muziek en zijn er sprekers. Natuurlijk zijn ook de veteranen uit de gemeente Beuningen aanwezig.
De herdenking is om ongeveer 20.45 uur afgelopen. Hierna is iedereen welkom om nog even te blijven op het terrein van Vrijpop, achter het monument, voor een kopje koffie, thee of sap. Vocalgroup Novae zingt en er zijn foto’s en videobeelden te zien in het kader van herdenken.
Programma Beuningen
Om 19.25 uur verzamelen deelnemers zich op het plein voor het gemeentehuis voor de stille tocht. Vanaf daar lopen we naar de herdenkingsplaats bij het ‘Monument voor Geallieerde Vliegers’ aan de Van Heemstraweg in Beuningen.
Om 19.59 uur klinkt het taptoe-signaal, gevolgd door twee minuten stilte. Daarna speelt een gelegenheidsformatie van de muziekverenigingen NAG en K&V het Wilhelmus.
Om 20.05 uur start de ceremonie, met onder andere een toespraak van burgemeester Daphne Bergman en het leggen van de krans. Daarna kunnen aanwezige organisaties en inwoners bloemen leggen.
Herdenkingen in andere dorpen
In Weurt vindt de herdenking plaats om 10.00 uur bij de St. Andreaskerk. In Winssen begint de herdenking om 11.45 uur op het Admiraal van Ghentplein. In Ewijk start de herdenking om 14.00 uur op het plein voor de kerk.