
Op maandag 17 maart 2014 hebben de gemeente Beuningen en de besturen van de scholen voor basisonderwijs in Beuningen een convenant ondertekend met daarin werkafspraken om voortijdig schoolverlaten te voorkomen. Aanleiding convenant
Gemeenten en onderwijsinstellingen hebben de taak om kinderen een zo goed mogelijk toekomst te bieden. De betrokken partijen werken samen, zodat kinderen uiteindelijk met een startkwalificatie van school gaan en hun kansen in de maatschappij vergroten. Deze afspraak is vastgelegd in het convenant.
Voorkomen is beter dan genezen
Met het convenant spreken alle betrokken partijen af een eenduidige en heldere werkwijze te hanteren. Het doel is voortijdig schoolverlaten voorkomen. Een actief verzuimbeleid in het basisonderwijs is hierbij een belangrijk preventief middel. Ook worden andere mogelijke problematieken tijdig gesignaleerd.
Op 20 maart wordt landelijk aandacht gevraagd voor de leerplicht met de . Het doel van de leerplichtwet is het recht op onderwijs voor alle kinderen tussen 5 en 18 jaar te waarborgen. Ieder kind heeft recht op onderwijs en tegelijk de plicht om naar school te gaan, want jongeren die elke dag naar school gaan, werken aan hun toekomst!
De gemeente heeft een centrale (wettelijke) rol in het toezicht op de naleving van de leerplichtwet, die in de praktijk uitgevoerd wordt door de leerplichtambtenaar.
Kijk voor meer informatie op