GEMEENTE, 24 december 2011 - Kabinet Rutte wil meer kerncentrales in Nederland. Dat wil zeggen dat er meer kernafval geproduceerd wordt.Voor de opslag van dit kernafval wordt eindberging in zoutkoepels of de Boomse kleilaag in Nederland overwogen. Uit onderzoek blijkt dat gelet op de samenstelling van de bodem, de diepe ondergrond van Beuningen hiervoor in aanmerking kan komen.Minister Verhagen heeft bekend gemaak dat hij in 2014 komt met een plan voor eindberging. De gemeente Beuningen wil in een vroeg stadium aan minister Verhagen laten weten dat zij ondergrondse berging niet wenselijk achten. Het college van B&W laat het aan de commissie PAZ (Processturing en Algemene Zaken) over om dit in februari in een schrijven aan de minister mede te delen. Reeds 60 gemeenten in Nederland hebben al in een brief aan- gegeven dat zij opslag van kernafval onacceptabel vinden.
GEMEENTE, 24 december 2011 - Kabinet Rutte wil meer kerncentrales in Nederland. Dat wil zeggen dat er meer kernafval geproduceerd wordt.
Voor de opslag van dit kernafval wordt eindberging in zoutkoepels of de
Boomse kleilaag in Nederland overwogen. Uit onderzoek blijkt dat gelet op de samenstelling van de bodem, de diepe ondergrond van Beuningen hiervoor in aanmerking kan komen.
Minister Verhagen heeft bekend gemaak dat hij in 2014 komt met een plan voor eindberging. De gemeente Beuningen wil in een vroeg stadium aan minister Verhagen laten weten dat zij ondergrondse berging niet wenselijk achten. Het college van B&W laat het aan de commissie PAZ (Processturing en Algemene Zaken) over om dit in februari in een schrijven aan de minister mede te delen.
Reeds 60 gemeenten in Nederland hebben al in een brief aan- gegeven dat zij opslag van kernafval onacceptabel vinden.