D66 Beuningen teleurgesteld na nipte afwijzing intergemeentelijk zwembad

21 dec , 23:57 Nieuws
599941442_1292031639635842_8700552758808458484_n
D66 Beuningen

De fractie van D66 Beuningen reageert teleurgesteld op het raadsbesluit om niet verder te gaan met het plan voor een intergemeentelijk zwembad. Met een uiterst krappe meerderheid stemde de gemeenteraad tegen het voorstel, terwijl het volgens D66 juist ging om een voorziening die de komende veertig jaar bepalend kan zijn voor Beuningen en haar inwoners.

Volgens D66 is bij de besluitvorming te veel gekeken naar de korte termijn en te weinig naar de toekomst. Het beoogde zwembad zou op slechts 200 meter van de gemeentegrens komen te liggen en voelt voor veel inwoners in de praktijk als een eigen voorziening. Door samen te werken met buurgemeente Wijchen had bovendien meer kwaliteit gerealiseerd kunnen worden tegen lagere kosten, waardoor financiële ruimte was ontstaan voor andere belangrijke opgaven in de gemeente.

De partij wijst ook op het draagvlak onder inwoners. In een recente peiling van De Gelderlander sprak bijna 70 procent van de deelnemers zich uit vóór een intergemeentelijk zwembad. Dat signaal had volgens D66 zwaarder moeten meewegen. De partij benadrukt zich te blijven inzetten voor toekomstbestendige keuzes, samenwerking over gemeentegrenzen heen en voorzieningen die aansluiten bij de uitdagingen van de toekomst.