BEUNINGEN, 9 juli 2011 - Montessorischool de Triangel groeit komend schooljaar met 11 kinderen naar een aantal van 257 leerlingen.Hierdoor zal de school een elfde groep moeten starten en heeft zij bij de gemeente een verzoek tot inrich- ting van een elfde groep ingediend. De gemeente zal hiervoor een normbedrag van 12.491,- euro beschikbaar stellen maar zal zich verder niet mengen in de realisatie van een huisvestingsvoorziening voor deze elfde groep.Pas als een leergroep langer dan vier jaar in stand blijft is de gemeente verplicht een extra ruimte toe te kennen. Op basis van de prognoses zal het aantal leerlingen echter binnen vier jaar dalen en heeft de gemeente geen verplichtingen nu ook ruimte beschikbaar te stellen. De gemeente gaat ervan uit dat de Triangel ruimte kan vinden in een schoolgebouw in de buurt.
BEUNINGEN, 9 juli 2011 - Montessorischool de Triangel groeit komend schooljaar met 11 kinderen naar een aantal van 257 leerlingen.
Hierdoor zal de school een elfde groep moeten starten en heeft zij bij de gemeente een verzoek tot inrich- ting van een elfde groep ingediend. De gemeente zal hiervoor een normbedrag van 12.491,- euro beschikbaar stellen maar zal zich verder niet mengen in de realisatie van een huisvestingsvoorziening voor deze elfde groep.
Pas als een leergroep langer dan vier jaar in stand blijft is de gemeente verplicht een extra ruimte toe te kennen. Op basis van de prognoses zal het aantal leerlingen echter binnen vier jaar dalen en heeft de gemeente geen verplichtingen nu ook ruimte beschikbaar te stellen. De gemeente gaat ervan uit dat de Triangel ruimte kan vinden in een schoolgebouw in de buurt.
Achtergrondinfo
Montessorischool de Triangel krijgt bij aanvang van het schooljaar 2011-2012 twee huurlokalen.
Sinds 1 augustus 2007 heeft de Triangel leergroepen gehuisvest in de Fontein. Deze huisvesting is uitvloeisel van het zogenaamde dislocatiebeleid. In dit beleid staat dat binnen een straal van 2.000 meter (hemelsbreed) leegstand moet worden benut voor het opvangen van leergroepen die niet in een hoofdgebouw kunnen worden gehuisvest. Nu de Triangel meer lokalen nodig heeft zou er een tweede dislocatie ingeschakeld moeten worden.
Het schoolbestuur van de Triangel had om onderwijskundige redenen bezwaar tegen dit vooruitzicht en omdat het volgens hetzelfde dislocatiebeleid niet toegestaan is om met twee dislocaties te werken, is door de gemeente naar de mogelijkheid van plaatsing van een lokaal bij de Triangel gezocht.
Omdat de plaatsing van één lokaal relatief duur is, is in januari besloten om de twee huurlokalen die bij de Hoeven gebruikt zijn, naar de Triangel te verplaatsen. De Triangel beschikt dan over 10 groepslokalen op het schoolterrein. Voor de elfde groep kan de school gebruik maken van een lokaal bij een school in de buurt. Dat kan alsnog de Fontein zijn.