Gemeentelijke woonlast stijgt met 19 euro naar 708,00 euro

22 okt 2010, 8:16Nieuws
hhfd36hkgf9iwrxkoofsy6o4x 30044
GEMEENTE, 22 oktober 2010 - De gemeente Beuningen heeft volgens het Centrum voor Onderzoek van de Economie van de Lagere Overheden (COELO) een gemeentelijke woon- last in 2010 van € 689,00 per huishouden. Hiermee staat de gemeente Beuningen op de 269e plaats op de rangordelijst (van de 433 gemeenten).De woonlast bestaat uit de OZB, de rioolheffing, de afvalstoffen- heffing en kosten voor het afvoeren van het afval. Het college stelt voor om de OZB met 5% te verhogen. Dit komt overeen met het- geen dat al door de gemeenteraad besloten is bij de bezuinigings- ronde bij de begroting 2010.Door deze stijging van de OZB zal de gemeentelijke woonlast stijgen naar € 708,00 (de rioolheffing stijgt met € 4,00 en het afvalstoffentarief blijft gelijk). Dit is een totale stijging van de totale woonlastendruk van 2,8%. De gemeenteraad beslist hierover op dinsdag 2 november 2010.
Financiële tekorten gemeente BeuningenGemeente Beuningen bereidt zich voor op financiële tekorten. Dinsdag 2 november behandelt de gemeenteraad de begroting.Het voorstel dat het college van B&W hiervoor heeft gedaan omvat een vijftal hoofdpunten.• Tekort gemeente oplopend naar € 3,3 miljoen in 2014• Geen open gemeentedag en vrijwilligersfeest in 2011• Gemeentelijke woonlast stijgt met 19 euro naar € 708,00• Onderzoeken naar mogelijkheden tot bezuinigen• Wel geld beschikbaar voor rotonde, fietspaden en basisschool de Ruyter
GEMEENTE, 22 oktober 2010 - De gemeente Beuningen heeft volgens het Centrum voor Onderzoek van de Economie van de Lagere Overheden (COELO) een gemeentelijke woon- last in 2010 van € 689,00 per huishouden. Hiermee staat de gemeente Beuningen op de 269e plaats op de rangordelijst (van de 433 gemeenten).
De woonlast bestaat uit de OZB, de rioolheffing, de afvalstoffen- heffing en kosten voor het afvoeren van het afval. Het college stelt voor om de OZB met 5% te verhogen. Dit komt overeen met het- geen dat al door de gemeenteraad besloten is bij de bezuinigings- ronde bij de begroting 2010.
Door deze stijging van de OZB zal de gemeentelijke woonlast stijgen naar € 708,00 (de rioolheffing stijgt met € 4,00 en het afvalstoffentarief blijft gelijk). Dit is een totale stijging van de totale woonlastendruk van 2,8%. De gemeenteraad beslist hierover op dinsdag 2 november 2010.
Financiële tekorten gemeente Beuningen
Gemeente Beuningen bereidt zich voor op financiële tekorten. Dinsdag 2 november behandelt de gemeenteraad de begroting.
Het voorstel dat het college van B&W hiervoor heeft gedaan omvat een vijftal hoofdpunten.
loading

Loading articles...

Loading