
BEUNINGEN, 15 juni 2011 - Als blijk van grote waardering voor zijn langdurige verdiensten voor de gemeenschap van Beuningen is gisteravond de Gemeentelijke Zilveren Erepenning uitgereikt aan de heer H.J.W.M. (Henk) Oerlemans.Henk is vanaf is vanaf 1978 politiek actief. Daarnaast was hij 39 ½ jaar docent wiskunde en leerlingbegeleider. Naast docent gaf en geeft hij aan leerlingen bijles en begeleid hij jongeren met psychische problemen.1978 - 1984: inspirator actiegroep ‘Geen Belt in het Veld'Onder aanvoering van Henk Oerleman heeft de actiegroep ‘Geen Belt in het Veld' tijdens het voorbereidende besluitvormingsproces van de geplande vuilnisbelt (periode 1978-1984) menigeen bestookt met ideeën en initiatieven om de besluitvorming zodanig te beïnvloeden om er voornamelijk voor te zorgen dat de bewoners van de gemeente Beuningen zo min mogelijk overlast zouden hebben van de vuilstort met de verbrandingsoven.Aan de hand van zijn initiatief is er een begeleidingscommissie opgericht die tijdens het bouwproces en vervolgens bij het in werking zijn van de verbrandingsinstallatie, als een soort waakhond gefungeerd heeft. Vervolgens is deze commissie overgegaan in een omwonendencommissie. Mede door zijn niet aflatende inzet is er een vuilverbrandingsinstallatie komen te staan die een van de minst milieubelastende is in Europa. Op deze manier wilde betrokkene er mede voor zorgdragen dat het goed wonen en werken is in de gemeente Beuningen.1990 - heden: raadslid
BEUNINGEN, 15 juni 2011 - Als blijk van grote waardering voor zijn langdurige verdiensten voor de gemeenschap van Beuningen is gisteravond de Gemeentelijke Zilveren Erepenning uitgereikt aan de heer H.J.W.M. (Henk) Oerlemans.
Henk is vanaf is vanaf 1978 politiek actief. Daarnaast was hij 39 ½ jaar docent wiskunde en leerlingbegeleider. Naast docent gaf en geeft hij aan leerlingen bijles en begeleid hij jongeren met psychische problemen.
1978 - 1984: inspirator actiegroep ‘Geen Belt in het Veld'
Onder aanvoering van Henk Oerleman heeft de actiegroep ‘Geen Belt in het Veld' tijdens het voorbereidende besluitvormingsproces van de geplande vuilnisbelt (periode 1978-1984) menigeen bestookt met ideeën en initiatieven om de besluitvorming zodanig te beïnvloeden om er voornamelijk voor te zorgen dat de bewoners van de gemeente Beuningen zo min mogelijk overlast zouden hebben van de vuilstort met de verbrandingsoven.
Aan de hand van zijn initiatief is er een begeleidingscommissie opgericht die tijdens het bouwproces en vervolgens bij het in werking zijn van de verbrandingsinstallatie, als een soort waakhond gefungeerd heeft. Vervolgens is deze commissie overgegaan in een omwonendencommissie. Mede door zijn niet aflatende inzet is er een vuilverbrandingsinstallatie komen te staan die een van de minst milieubelastende is in Europa. Op deze manier wilde betrokkene er mede voor zorgdragen dat het goed wonen en werken is in de gemeente Beuningen.
1990 - heden: raadslid
Henk is drie perioden een gedreven raadslid geweest. Door omstandigheden heeft hij niet alle drie de perioden kunnen vol maken (perioden van raadslid: 1 mei 1990-26 februari 1991; 14 maart 2002 t/m 26 juni 2007 en 11 maart 2010 tot heden; in totaal 7 jaar en 4 maanden).
Begeleiden van jongeren
Henk was 39 ½ jaar docent wiskunde en leerlingbegeleider. Naast docent gaf en geeft hij nog steeds bijles en begeleid hij jongeren met psychische problemen. Zijn aanpak van leerlingen is om hen de ruimte te geven om zich te ontwikkelen en dat zij zich prettig voelen in hun omgeving.
De vergoeding die betrokkene hiervoor ontvangt gaat naar de Stichting Born in Africa. Dit is een project om kansarme kinderen een degelijke opleiding te geven en een goede toekomst.
Inzet bij het basisonderwijs
Ook werkt Henk al acht jaar vrijwillig met basisschoolkinderen (momenteel drie ochtenden per week). Hij is begonnen met een soort snuffelclubs voor rekenen en wiskunde (voor meer begaafde kinderen). Daarnaast werkt hij met kinderen die rekenproblemen hebben.
Ondanks dat Henk, gezien zijn gezondheid, wat meer rust zou moeten nemen zal hij
kinderen en jongeren blijven begeleiden. Hij zal altijd proberen om kinderen en jongeren te laten zien welke bijzondere mogelijkheden zij hebben. Hij is idealistisch, nooit uit op eigen gewin en staat klaar voor mensen die hulp nodig hebben.
Vanwege bovenstaande bijzondere verdiensten en gelet op het enthousiasme, de initiatieven en inzet van de heer Oerlemans is zijn afscheid als raadslid van de gemeente Beuningen een mooie gelegenheid om aan de heer Oerlemans de gemeentelijke erepenning toe te kennen.






