
Veel kinderen wachten gespannen op het moment dat Sinterklaas en zijn pieten zaterdag aankomen in Nederland. Jochem Myjer wil dat de kinderen een onvergetelijke dag tegemoet gaan en roept daarom op om het kinderfeest niet te verpesten.
,,Terwijl de wereld in brand staat en de nauwelijks te bevatten beelden van de chaos en angst langzaam beginnen door te dringen, het besef van de zinloosheid van deze laffe daden op onschuldige mensen je woedend maakt en de angst verandert in pijn in je buik, worden de meeste kleine kinderen in Nederland nu wakker met kriebels in hun buik, omdat Sinterklaas vandaag aan komt varen met cadeautjes”, begint de cabaretier zijn relaas op Facebook .
Hij verzoekt mensen om de sinterklaasintocht vreedzaam te laten verlopen. ,,Zullen we de kinderen vandaag alsjeblieft nog even laten geloven dat de wereld niet zo verrot en gevaarlijk is? Zullen we de kinderen, die net als wij nooit zullen begrijpen dat je uit geloofsovertuiging onschuldige mensen afslacht, nog even laten geloven dat deze wereld ook nog onschuldig mooi kan zijn?”
Als het aan Jochem ligt, wachten de tegenstanders van Zwarte Piet met demonstreren tot na de intocht. ,,Zullen we alsjeblieft ons onschuldige kinderfeest vandaag niet laten verpesten door ruzie te maken? Zullen we vandaag uit respect voor gisteren even alle zwaarden begraven en de discussie op een andere dag zinvol voortzetten? Zullen we onze kinderen vandaag even laten geloven dat er daadwerkelijk een lieve oude meneer uit Spanje komt die ze gratis cadeautjes en pepernoten geeft? Al is het maar om heel even uit deze zieke werkelijkheid te vluchten.”