
‘Hek om de olie- en geldzandbak die Midden-Oosten heet!’, ‘Alle vluchtelingen op een lekke boot terugsturen!’, ‘Als de islam dood is kunnen ex-moslims eindelijk genieten van het leven!’ Ondoordachte opvattingen over het Midden-Oosten beheersen de sociale media. Diepgang is vaak ver te zoeken.
‘Kitabclub’ (Arabisch voor ‘boekenclub’) van Wieteke Vrieling en Anouk Willemsen gaat hier verandering in brengen. Vanaf 18 januari starten deze afgestudeerden in Islamstudies met lezingen in Nijmegen. Vier bijeenkomsten, drie lezingen en drie romans over het Midden-Oosten.
‘Wij combineren wetenschappelijke lezingen met boekbesprekingen. De feiten worden duidelijk in de lezingen; het menselijke verhaal komt naar voren in de romans. Ideaal voor iedereen die meer wil weten over het Midden-Oosten en daarnaast ook van lezen en discussie houdt,’ aldus Wieteke. Deze periode behandelen de dames onder andere de Israël-Palestina kwestie, het vluchtelingenvraagstuk en Soefisme (de mystieke kant van de Islam).
Deelname kost 12,50 euro per lezing. Dit is inclusief koffie, thee en kleine Arabische delicatessen. Het is exclusief leesmateriaal. De bijeenkomsten vinden plaats bij Midden-Oostenkenners thuis in Nijmegen Heijendaal, van 20.00 tot 22.00 uur.
De data voor de eerste (maandag-)groep zijn; 18 januari, 29 februari, 11 april en 23 mei. Data voor de tweede (dinsdag-)groep zijn; 19 januari, 1 maart, 12 april en 24 mei.
Wilt u meer informatie of wilt u zich aanmelden? Kijk op www.kitabclub.nl of mail naar [email protected] .
Tip: geef de lezingenreeks aan iemand (of aan uzelf) cadeau voor de kerstdagen!




