Het pontje Beuningen–Slijk-Ewijk kon in 2026 slechts 25 dagen varen. Lage waterstanden zorgden voor veel uitval.
BEUNINGEN – Het fiets- en voetveer tussen Beuningen en Slijk-Ewijk heeft een moeizaam vaarseizoen achter de rug. Door de lage waterstanden kon het pontje in 2026 slechts 25 dagen varen. In die periode maakte het 2.373 overzettingen. Fietsers en wandelaars moesten door de stremmingen regelmatig een andere route kiezen of hun oversteek uitstellen.
Ook de andere veren van Uit®waarde ondervonden hinder van het lage water. De tien fiets- en voetveren verzorgden samen 80.824 overzettingen, tegenover 114.313 in 2025. Dat zijn er 33.489 minder, een daling van ruim 29 procent. Veel geplande extra vaarten konden eveneens niet doorgaan.
Vooral de drie Waalveren werden hard getroffen. Beuningen–Slijk-Ewijk, Druten–Dodewaard en Varik–Heerewaarden kwamen samen uit op 14.758 overzettingen. Een jaar eerder waren dat er nog 36.467. Het veer bij Druten kon slechts 40 dagen varen en verzorgde 5.763 overzettingen. Bij Varik waren dat er 6.622.
Later in het seizoen kreeg ook de Liniepont op de Lek te maken met lage waterstanden. Dit veer, dat locaties binnen de Hollandse Waterlinies verbindt, maakte 3.429 overzettingen. In 2025 waren dat er 7.406.
Rhenen–Lienden was met 15.877 overzettingen opnieuw het drukste veer van Uit®waarde. Dichter bij Beuningen maakten de Maaspontjes Batenburg–Demen en Ravenstein–Niftrik respectievelijk 11.404 en 11.307 overzettingen.
Ondanks de vele stremmingen bereikte Uit®waarde een mijlpaal. Volgens het meerjarenoverzicht hebben de veren sinds de start samen ruim twee miljoen overzettingen verzorgd. De organisatie wil daar volgend vaarseizoen aandacht aan besteden en bedankt de vrijwillige schippers, kaartverkopers en sponsoren voor hun inzet.
Voor de Waalveren zoekt Uit®waarde nieuwe vrijwillige bemanningsleden met een Groot Vaarbewijs en/of Rijnpatent. Zij ontvangen een vrijwilligersvergoeding. Belangstellenden kunnen contact opnemen via 0344 68 16 44. Meer informatie staat op
uiterwaarde.nl.