JAMBES - Rolstoeltennisster Marjolein Buis heeft de halve finale gehaald tijdens de Belgian Open. Ze verloor in het Belgische Jambes in de halve eindstrijd van de Duitse Sabine Ellerbrock (3-6, 2-6). De Duitse is nummer 4 van de wereldranglijst, Buis staat zelf één plaatsje lager.
België werd net als Nederland afgelopen week geteisterd door zomerse hitte. De warmte speelde de 30-jarige Buis geen parten. "Ondanks de hoge temperaturen heb ik me goed staande weten te houden", vertelt ze. "Ik was fit, maar mijn slagen liepen niet zoals ik wilde. In de eerste twee wedstrijden kon ik het verschil maken met mijn vechtlust. In de halve finale was Ellerbrock de betere, vooral door haar zeer goed geplaatste returns."
Dubbelspel
In het dubbelspel bereikte Buis met landgenote Aniek van Koot de finale. Die kon het Nederlandse dubbel niet spelen, doordat Van Koot zich terug moest trekken met een blessure. "Erg jammer", vond Buis dat. "We hadden allebei zin in de finale. Nu gaan we ons op de toernooien in Amerika richten die we eind augustus en begin september gaan spelen."