
Het aantal bezoekers van het Centrum Seksuele Gezondheid van GGD Gelderland-Zuid is in 2014 licht gestegen. Het aantal gevonden soa’s is met ruim 1% gestegen, van 13,9% naar 15,1%.
Vergeleken met de rest van Oost-Nederland is het vindpercentage in Gelderland-Zuid relatief laag, mogelijk vanwege de studentenpopulatie in de regio Nijmegen. In Gelderland-Zuid wordt daarom extra geïnvesteerd in het bereiken van jongeren met een lager opleidingsniveau.
In deze bijlage vindt u de cijfers over soa’s en seksualiteit in Gelderland-Zuid. Deze cijfers zijn een aanvulling op de cijfers die eerder deze week voor Oost-Nederland beschikbaar kwamen (Thermometer 2014). Opvallend in de uitkomsten voor Gelderland-Zuid is het relatief lage vindpercentage van soa’s in vergelijking met de andere GGD’en in Oost-Nederland. Verder valt op dat relatief veel mannen die seks hebben met mannen (MSM) van buiten de regio naar het spreekuur van GGD Gelderland-Zuid komen. Wellicht is dit te verklaren uit het feit dat deze groep mannen erg op anonimiteit gesteld is.