Nederlanders negatiever over opvang vluchtelingen

04 okt 2015, 2:20 Nieuws
vito manzari wikipediacom cc by sa 20 hq vluchtelingen boot vrachtwagen 715x408
Vito-Manzari-Wikipedia.com-CC-BY-SA-2.0

Nederlanders zijn negatiever gaan denken over de opvang van vluchtelingen. Dat blijkt uit een enquête van DVJ Insights in opdracht van RTL Nieuws .

De respondenten antwoorden op de vraag: Zou Nederland meer vluchtelingen moeten opnemen? 56 procent zei een paar weken geleden nee op die vraag. 44 procent vond dat er wel meer opvang moest komen.

RTL schotelden dezelfde vraag een paar weken later opnieuw voor. Wat blijkt: inmiddels vindt 66 procent dat we niet meer vluchtelingen moeten opnemen. 33 procent staat er nog wel positief tegenover.

Eigen gemeente

Daarnaast blijkt ook dat de weerstand is toegenomen om vluchtelingen op te vangen in de eigen gemeente. Bij de eerste peiling had 35 procent daar bezwaar tegen, dat percentage is inmiddels opgelopen tot 39 procent. Het aantal mensen dat daar geen problemen mee heeft, is gedaald van 65 naar 61 procent.

Ook vinden meer mensen (87 procent) dat vluchtelingen in de regio moeten worden opgevangen vergeleken met het eerste onderzoek (79 procent). Het animo voor het opvangen van vluchtelingen in Europa is gedaald van 21 procent naar 13 procent.

Grenzen dicht

Ook het sluiten van de grenzen is populair onder de respondenten. Waar dit een paar weken geleden nog 65 procent was, is nu 73 procent het eens met deze stelling.