Opkomst gemeenteraadsverkiezingen Beuningen stijgt naar 54,17 procent

18 mrt , 21:32Nieuws
rood potlood inproperstyle pixabay
inproperstyle, Pixabay
De stembussen zijn gesloten en de definitieve opkomst bij de gemeenteraadsverkiezingen in Beuningen komt uit op 54,17 procent. Daarmee ligt de opkomst duidelijk hoger dan vier jaar geleden, toen 49,99 procent van de kiesgerechtigden zijn of haar stem uitbracht.
Verspreid over de gemeente wisten veel inwoners vandaag de weg naar de stembureaus te vinden. Vooral bij basisschool De Dromedaris was het druk: daar werden in totaal 990 stemmen uitgebracht. Ook MFA ’t Hart (870 stemmen) en Dorpshuis De Lèghe Polder (860 stemmen) trokken veel kiezers. Theater de Molen kende met 286 stemmen de laagste opkomst.
De hogere opkomst wijst op een groeiende betrokkenheid van inwoners bij de lokale politiek. De komende uren worden de stemmen geteld en zal duidelijk worden hoe de nieuwe gemeenteraad van Beuningen eruit komt te zien. De verwachting is dat later vanavond de eerste uitslagen bekend worden.
loading

Loading articles...

Loading