Reactietijd politie Beuningen onder landelijk gemiddelde

23 mrt 2017, 22:02Nieuws
noodhulp auto
politie.nl
In noodsituaties laat de politie alles uit haar handen vallen om zo snel mogelijk aanwezig te kunnen zijn. In 2016 was zij meestal binnen 3 tot 10 minuten na een spoedmelding ter plaatse. Cijfers hierover zijn woensdag 22 maart gepubliceerd op Politie.nl.
Landelijk gezien waren agenten in gemiddeld 84 procent van alle spoedmeldingen binnen 15 minuten aanwezig, met een duidelijke piek tussen de 3 en 10 minuten. Dit percentage is vrijwel gelijk aan 2015. Het korps streeft er echter naar om in 90 procent binnen 15 minuten aanwezig te zijn, en voldeed daar in 2016 dus helaas opnieuw niet aan.
Waarom legt de politie die lat zo hoog? Politiechef Oscar Dros is er duidelijk over: ‘We zijn ambitieus. Geen streefwaarde is geen optie. Daarmee geven we burgers het signaal dat we reactietijden niet belangrijk vinden. En een haalbare norm stelt te snel tevreden. We willen blijven zoeken naar mogelijkheden om onze tijden verder te verbeteren.’
In 2016 kwamen bij de politie 418 spoedmeldingen binnen in de gemeente Beuningen. In 77,5% van de meldingen was de politie binnen 15 minuten aanwezig. Hiervan was de aanrijtijd in de meeste gevallen zelfs binnen de 10 minuten. Toch valt er nog winst te behalen.
loading

Loading articles...

Loading