Roy De Leeuw draagt bestuurszetel over

28 feb 2019, 21:59 Nieuws
roy de leeuw draagt bestuurszetel over
Sanne Coenders

De pronkzittingen in Oelewaal hebben een reputatie hoog te houden. Dat komt mede door 'floormanagers' Roy de Leeuw en Roland Born, een dynamisch duo. Roy de Leeuw neemt na twintig jaar afscheid van het bestuur van carnavalsvereniging De Dorstvlegels, Roland is onlangs bestuurslid geworden.

OELEWAAL - "Ik ben sinds 1999 bestuurslid van De Dorstvlegels", vertelt Roy de Leeuw. "Ik heb me veel bezig gehouden met de pronkzittingen, ben coördinator technische dienst en regel het nodige voor de Dorstvlédancers. Als een van de weinige Oelewalers wist ik jarenlang in september al wie het komend jaar prins zou worden. Dat moest ook, want ik bouwde mee aan de attributen voor de prinsonthulling."

Voor het oog van het publiek speelt zich tijdens een zittingsavond van alles af. Achter de schermen gebeurt minstens zo veel, maar dat zien de toeschouwers niet. "Voordat de avond begint, wensen we elkaar allemaal succes. Na afloop feliciteren we elkaar als alles weer goed verlopen is. Als er al eens iets niet volgens plan gaat, merken de bezoekers daar niets van."

Bijna fout ging het op een voor Roy onvergetelijk moment. "In 2013 was ik zelf prins, dat is super geweldig om mee te maken. Tijdens de onthulling stond ik op een platformpje dat met een hydraulisch hefsysteem omhoog werd gepompt. Ik wankelde even, maar gelukkig bleef ik overeind."

Roy en Roland werkten al nauw samen in de programmacommissie. Sinds kort is Roland, die tevens senator is bij De Dorstvlegels, toegetreden tot het bestuur. Hij vertelt: "Binnen de programmacommissie neem ik, naast de zaken die ik al regel, onder andere het boeken van de tonpraters over van Roy. En ik bouw als bestuurslid mee aan de onthulling, net als Roy jarenlang heeft gedaan."

Roland roemt het niveau van de pronkzittingen. "Het peil stijgt nog steeds. Neem bijvoorbeeld de techniek. Stefan Roelofs mag wat dat betreft niet onvermeld blijven Hij komt speciaal uit Shanghai om in Oelewaal de Dorstvlegels in technisch opzicht bij te staan."

Gevraagd naar de sfeer binnen de carnavalsvereniging, zijn de mannen eensgezind: "Die is niet in een paar woorden te beschrijven. We maken ieder jaar zulke mooie dingen mee met z'n allen. Het bedenken en uitwerken van de prinsonthulling is geweldig. Om de creativiteit te stimuleren, drinken we Jägermeister uit de tap. Zo ontstaan de beste ideeën. De aanloop naar carnaval is een feest op zich." Een feest van een paar maanden waar veel tijd in gaat zitten. "We tellen de uren niet. Gelukkig houden onze vrouwen ook van carnaval. Zonder hun ondersteuning red je het niet in de carnavalstijd."