EWIJK, 17 april 2013
EWIJK, 17 april 2013
Vanaf 21 mei rijdt het verkeer in beide richtingen met drie rijstroken over de extra Waalbrug in de A50.
Richting het zuiden is dat een uitbreiding van de bestaande wegcapaciteit van twee naar drie rijstroken.
Nu de extra Waalbrug in de A50
constructief gesloten is, is Rijkswaterstaat deze brug tot autosnelweg aan het inrichten. Zo starten komende week de
asfalteringswerkzaamheden op de extra brug en wordt er
geleiderail,
verlichting,
signalering en
bewegwijzering geplaatst. Ook de verbinding met het aansluitende asfalt wordt gerealiseerd. Dit laatste vindt plaats in de nachtelijke uren om het verkeer zo min mogelijk te hinderen.

Het verkeer richting het zuiden kan
vanaf dinsdag 21 mei gebruik maken van drie rijstroken op de extra brug (in plaats van twee rijstroken nu op de bestaande brug). Verkeer richting het noorden kan
vanaf donderdag 23 mei rijden over de extra brug met drie rijstroken (hetzelfde aantal als nu over de bestaande brug).
In beide richtingen geldt een maximumsnelheid van 90 kilometer per uur op de extra Waalbrug in verband met het ontbreken van de vluchtstrook.