Vervanging 2 tennisbanen in Beuningen

11 feb 2012, 9:41 Nieuws
p5if0h7vn8zzzig1lwotikrbh 117521

BEUNINGEN, 11 februari 2012 - Jaarlijks worden de twintig tennisbanen in de gemeente Beuningen door ISA Sport gekeurd.Het dagelijks beheer en onderhoud wordt uitgevoerd door de sport- verenigingen. Renovatie/vervanging van de sportvelden is een gemeentelijke verantwoordelijkheid. Verenigingen zorgen goed voor de veldenIn december 2011 zijn de tennis door ISA Sport gekeurd. Het goede onderhoud door de verenigingen heeft zijn vruchten afgeworpen. De algemene staat van de tennisbanen is goed. Wel moesten de verenigingen gewezen worden op voldoende ruber-infill voor de kunstgrasvelden en op het verwijderen van zaden en bladeren.Tennisclub De LindenBij de tennisclub in Beuningen is vorig jaar geconstateerd dat vijf van de acht banen op den duur gerenoveerd of vervangen dienden te worden. Daar zijn middelen voor gereserveerd. Uit het rapport van dit jaar blijkt dat twee (baanblok 1-2) van die vijf banen zo spoedig mogelijk vervangen moeten worden. De andere banen kunnen nog minimaal 2 tot 3 jaar gebruikt worden.Weurtse TennisclubDe banen 1 en 2 in Weurt zijn in 2010 vervangen. Bij de keuring zijn oneffenheden geconstateerd. Uit navraag bij de KNLTB is gebleken dat de banen op dit moment nog niet goedgekeurd zijn. De banen 3 en 4 zijn in 1996 aangelegd en hebben nu nog een theoretische levensduur van vijf tot zeven jaar.Tennisvereniging Ewijk De tennisbanen zijn in 2011 aangelegd en het park is omgeven door hoge bomen. De bomen en hun schaduw hebben effect op de kwaliteit van de banen. De banen liggen er verzorgd bij, echter in de meest schaduwrijke plaatse van de banen is matig tot sterke organische vervuiling aanwezig. De vereniging heeft het advies om het 'grootonderhoud' intensiever uit te laten voeren. Gezien de slijtages wordt baanblok 1-2 intensief gebruikt. Deze kan nog circa drie tot vijf jaar mee. Baanblok 3-4 kan nog acht tot tien jaar mee.

BEUNINGEN, 11 februari 2012 - Jaarlijks worden de twintig tennisbanen in de gemeente Beuningen door ISA Sport gekeurd.

Het dagelijks beheer en onderhoud wordt uitgevoerd door de sport- verenigingen. Renovatie/vervanging van de sportvelden is een gemeentelijke verantwoordelijkheid.

Verenigingen zorgen goed voor de velden
In december 2011 zijn de tennis door ISA Sport gekeurd. Het goede onderhoud door de verenigingen heeft zijn vruchten afgeworpen. De algemene staat van de tennisbanen is goed. Wel moesten de verenigingen gewezen worden op voldoende ruber-infill voor de kunstgrasvelden en op het verwijderen van zaden en bladeren.

Tennisclub De Linden
Bij de tennisclub in Beuningen is vorig jaar geconstateerd dat vijf van de acht banen op den duur gerenoveerd of vervangen dienden te worden. Daar zijn middelen voor gereserveerd. Uit het rapport van dit jaar blijkt dat twee (baanblok 1-2) van die vijf banen zo spoedig mogelijk vervangen moeten worden. De andere banen kunnen nog minimaal 2 tot 3 jaar gebruikt worden.

Weurtse Tennisclub
De banen 1 en 2 in Weurt zijn in 2010 vervangen. Bij de keuring zijn oneffenheden geconstateerd. Uit navraag bij de KNLTB is gebleken dat de banen op dit moment nog niet goedgekeurd zijn. De banen 3 en 4 zijn in 1996 aangelegd en hebben nu nog een theoretische levensduur van vijf tot zeven jaar.

Tennisvereniging Ewijk
De tennisbanen zijn in 2011 aangelegd en het park is omgeven door hoge bomen. De bomen en hun schaduw hebben effect op de kwaliteit van de banen. De banen liggen er verzorgd bij, echter in de meest schaduwrijke plaatse van de banen is matig tot sterke organische vervuiling aanwezig. De vereniging heeft het advies om het 'grootonderhoud' intensiever uit te laten voeren. Gezien de slijtages wordt baanblok 1-2 intensief gebruikt. Deze kan nog circa drie tot vijf jaar mee. Baanblok 3-4 kan nog acht tot tien jaar mee.

Tennisvereniging de Winsetters
De tennisbanen op Tennispark de Winsetters zijn in 2004 aangelegd. De banen liggen er goed verzorgd bij. Door intensief eigen beheer gaat men vanaf dit jaar van tweemaal naar eenmaal per jaar laten uitvoeren van het 'grootonderhoud'. De vereniging heeft de aanbeveling gekregen om de omliggende beplanting te snoeien en uit te dunnen zodat er meer zonlicht op de banen kan komen. Hierdoor kunnen de banen sneller drogen wat alg en mosvorming tegengaat. Renovatie van de banen is voorlopig niet aan de orde, ze kunnen tien jaar of meer meegaan.