GEMEENTE, 21 augustus 2012 - Jaarlijks wordt door de openbaar vervoersmaatschappij in de regio een Vervoerplan opgesteld.Het plan voor komend jaar dat op 9 december 2012 ingaat bevat de belangrijkste wijzigingen. De belangrijkste wijzigingen voor de Beuningse reizigers in het openbaar vervoer zijn:
GEMEENTE, 21 augustus 2012 - Jaarlijks wordt door de openbaar vervoersmaatschappij in de regio een Vervoerplan opgesteld.
Het plan voor komend jaar dat op 9 december 2012 ingaat bevat de belangrijkste wijzigingen.
De belangrijkste wijzigingen voor de Beuningse reizigers in het openbaar vervoer zijn:
- Lijn 11 krijgt een directe verbinding in Nijmegen met Brabantse Poort, Goffert en Heyendaal.
- Lijn 11 stopt in 2014 ook bij het toekomstige station Goffert.
- Lijn 85 zal minder druk worden, door de snelle verbinding Druten - Nijmegen (lijn 87).
Er zijn ook nadelen:
- Lijn 11 stopt niet meer bij het Canisius Wilhelmina ziekenhuis. Er komt wel een nieuwe halte aan de Burgemeester Daleslaan, ter hoogte van het Goffert Stadion. Reizigers kunnen dan lopend naar de achterzijde van het CWZ.
- Lijn 85 gaat langs het Waterkwartier in Nijmegen. De reistijd wordt langer.
Lijn 165, buurtbus Wijchen - Beuningen gaat via de Verlengde Wilhelminalaan (Gereed oktober 2012) en de Schoenaker. De lijn loopt niet meer buiten de bebouwde kom over de Wilhelminalaan.
Lijn 5, Beuningen - Groesbeek rijdt in de avonduren en zondag niet meer naar Groesbeek. De ritten vanuit Beuningen eidnigen dan op Nijmegen CS. Andersom rijden bussen uit Groesbeek wel door naar Beuningen.
Via diverse mediakanalen wordt de OV reizigers nog uitgebreid geïnformeerd.