NIJMEGEN/BEUNINGEN, 21 mei 2012 - Liza Foppen (15, synchroonzwemster bij Cadans Beuningen en bij de KNZB) uit Nijmegen was vorige week nog in het nieuws omdat zij driemaal eerste werd (solo, individuele figurenwedstrijd en groep) op een internationale wedstrijd in Luxemburg, de ‘Synchro Cup Luxembourg'. Deze week kreeg ze van de bondscoach synchroonzwemmen, Leonie Cornielje, te horen dat ze mag doorstromen van Jong Oranje-II naar Jong Oranje.Liza werd al goed in de gaten gehouden. Op de Nederlandse Kampioenschappen voor Junioren (15 t/m 18 jaar; ze behoort daar nog maar voor het eerste jaar toe) op 24 maart verraste zij al door drie zwemsters van Jong Oranje in te halen bij de figurenwedstrijd. Met haar solo kwam ze dicht bij de Jong Oranje-zwemster boven haar. Zowel bij de figurenwedstrijd als bij de soli hoefde zij alleen Jong Oranje-zwemsters voor te laten.De KNZB volgde haar op de ‘Synchro Cup Luxembourg' om te zien of zij zich in een internationale setting staande zou kunnen houden. Toen zij daar vorig weekend bij alles waaraan zij deelnam eerste werd, in een deelnemersveld van zwemsters uit acht landen (België, Denemarken, Duitsland, Frankrijk, Luxemburg, Nederland, Polen, Zwitserland), werd de knoop doorgehakt. Afgelopen donderdag kreeg zij symbolisch een KNZB-rugzak met Nederlands tenue van de bondscoach. CadansBij Cadans traint Liza zowel bij de senioren als bij de junioren. Op 15 mei zwom Liza met de senioren van Cadans een gecombineerde uitvoering met het Nationaal Duet van Elisabeth Sneeuw en Nicolien Wellen tijdens de opening van het EK schoonspringen / synchroonzwemmen. Dit duet mag naar de Olympische Spelen in Londen als het op het EK bij de beste 7 duetten hoort. Op 25 mei zwemt het seniorenteam van Cadans nogmaals op het EK; de zwemsters mogen dan voorzwemmen bij de technische kuren.Liza Foppen behoort per 1 juni tot de Jong Oranje-selectie. Met deze selectie zal ze begin juli meegaan naar een wedstrijd in Hongarije, zal ze eind augustus een trainingskamp in Bergen op Zoom hebben en begin september naar de Wereld Jeugd Kampioenschappen synchroonzwemmen in Griekenland gaan.Liza zit op TopsportTalentschool SSgN in Nijmegen en traint 6 dagen per week, in Beuningen, Nijmegen, Eindhoven, Nieuw-Vennep en Amsterdam.Foto boven: Ineke klaassenFoto onder: Ron Disveld
NIJMEGEN/BEUNINGEN, 21 mei 2012 - Liza Foppen (15, synchroonzwemster bij Cadans Beuningen en bij de KNZB) uit Nijmegen was vorige week nog in het nieuws omdat zij
driemaal eerste werd (solo, individuele figurenwedstrijd en groep) op een internationale wedstrijd in Luxemburg, de ‘Synchro Cup Luxembourg'.
Deze week kreeg ze van de bondscoach synchroonzwemmen, Leonie Cornielje, te horen dat ze mag doorstromen van Jong Oranje-II naar Jong Oranje.
Liza werd al goed in de gaten gehouden. Op de Nederlandse Kampioenschappen voor Junioren (15 t/m 18 jaar; ze behoort daar nog maar voor het eerste jaar toe) op 24 maart verraste zij al door drie zwemsters van Jong Oranje in te halen bij de figurenwedstrijd. Met haar solo kwam ze dicht bij de Jong Oranje-zwemster boven haar. Zowel bij de figurenwedstrijd als bij de soli hoefde zij alleen Jong Oranje-zwemsters voor te laten.
De KNZB volgde haar op de ‘Synchro Cup Luxembourg' om te zien of zij zich in een internationale setting staande zou kunnen houden. Toen zij daar vorig weekend bij alles waaraan zij deelnam eerste werd, in een deelnemersveld van zwemsters uit acht landen (België, Denemarken, Duitsland, Frankrijk, Luxemburg, Nederland, Polen, Zwitserland), werd de knoop doorgehakt. Afgelopen donderdag kreeg zij symbolisch een KNZB-rugzak met Nederlands tenue van de bondscoach.
Cadans
Bij Cadans traint Liza zowel bij de senioren als bij de junioren. Op 15 mei zwom Liza met de senioren van Cadans een gecombineerde uitvoering met het Nationaal Duet van Elisabeth Sneeuw en Nicolien Wellen tijdens de opening van het EK schoonspringen / synchroonzwemmen. Dit duet mag naar de Olympische Spelen in Londen als het op het EK bij de beste 7 duetten hoort. Op 25 mei zwemt het seniorenteam van Cadans nogmaals op het EK; de zwemsters mogen dan voorzwemmen bij de technische kuren.
Liza Foppen behoort per 1 juni tot de Jong Oranje-selectie. Met deze selectie zal ze begin juli meegaan naar een wedstrijd in Hongarije, zal ze eind augustus een trainingskamp in Bergen op Zoom hebben en begin september naar de Wereld Jeugd Kampioenschappen synchroonzwemmen in Griekenland gaan.
Liza zit op TopsportTalentschool SSgN in Nijmegen en traint 6 dagen per week, in Beuningen, Nijmegen, Eindhoven, Nieuw-Vennep en Amsterdam.
Foto boven: Ineke klaassen
Foto onder: Ron Disveld