
Remo Speijers uit Beuningen heeft met het Nederlands team deelgenomen aan de World Championships Bandy in Khabarovsk.
Het team bleef tot donderdag 5 februari ongeslagen en kwam daarmee in de halve finale tegen Estland.
Zondag 1 februari Somalië - Nederland , uitslag 0-18
Dag één van het WK: Nederland wint na een verpletterende wedstrijd van Somalië. De tegenstander werd na een 0-8 ruststand, met 0-18 verslagen. Het eerste doelpunt door Stephan den Brok viel al in de eerste minuut. Het was het snelste doelpunt ooit van Nederland (na 57 seconden). Een minuut later was het Remo Speijers (alias Speijerovskin) die de bal weer achter de Somalische keeper legde en ook het derde doelpunt werd twee minuten daarna, door een soloactie van Remo, op het scorebord bijgeschreven. Met nog een derde doelpunt van Remo in de tweede helft, was de eindstand 0-18. Voor Nederland de grootste uitslag ooit.
Maandag 2 februari China - Nederland, uitslag 1-9 en Nederland - Duitsland 5-3
De tweede dag van de WK, een zware dag met twee wedstrijden te gaan.
De eerste wedstrijd tegen China is, na een ruststand van 1-3 in een 1-9 overwinning voor Nederland geëindigd. Maandagavond om 20:30 uur lokale tijd was het de beurt aan de Duitsers. Na een goede eerste helft met een ruststand van 4-1 won Nederland de wedstrijd tegen Duitsland met 5-3. Doelpuntenmakers aan Nederlandse kant: Remo Speijers met 2 doelpunten, Filip Blegel, Stephan den Brok en Rens Bogels met 1 doelpunt.
Dinsdag 3 februari Nederland - Mongolië , uitslag 0-0
Laatste poulewedstrijd eindigde in een enigszins unieke bandy uitslag. Nederland werd daarmee met zeven punten poulewinnaar.
Woensdag 4 februari Nederland - Japan , uitslag 4-2
De vreugde was terecht groot na de mooie overwinning op Japan. Na eerst met 1-0 achter gestaan te hebben kwam Nederland in de 29e minuut terug op 1-1 door een doelpunt van Johan Kuhne. Dat was tevens de ruststand. In de 64e minuut kwam Nederland op voorsprong en was er een zucht van opluchting bij de Nederlandse fans op de tribune. De voorsprong heeft Nederland niet meer weggegeven. Doelpuntenmakers aan Nederlandse kant: Johan Kuhnen 1, Remo Speijers 1 en Stephan den Brok 2. De halve finale was bereikt!
Donderdag 5 februari Nederland - Estland, uitslag 8-2
Helaas heeft het Nederlandse team het niet gered tegen Estland, Na een 3-0 ruststand, hebben ze uiteindelijk met 8-2 verloren. Dit betekende dat er vrijdag om brons gestreden moest gaan worden tegen Hongarije. Doelpuntenmakers aan Nederlandse kant: Johan Kuhnen en Stephan den Brok.
Vrijdag 6 februari Nederland - Hongarije , uitslag 1-9
In de halve finale tegen Hongarije kwam Nederland slechts 1 keer aan scoren toe. Niet genoeg om brons te pakken. Dat ging naar Hongarije.
De finale was tussen Estland en Letland. Letland is wereldkampioen geworden met 3-8.
Na de wedstrijd tegen Hongarije om de bronzen zei Remo: "We zijn op! Maar wel gepromoveerd en dat was ook de doelstelling. We hebben allemaal alles gegeven. Het is heel zwaar om vijf dagen achter elkaar telkens wedstrijden van 90 minuten te spelen. Er is geen tijd om te herstellen nadat je er zo vol ingaat. Ook de tweede dag was zwaar met twee wedstrijden."
Zaterdag is het team weer onderweg naar huis.
Bronnen: www.bandybond.nl - Facebook - bandyvm2015.ru