Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een omgevingsvergunning aangevraagd om het pand aan de Schoenaker 6 te gebruiken voor de opvang van 50 alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv'ers). Het eerste deel van de vergunning was eerder al verleend. Inmiddels heeft de Omgevingsdienst Groene Metropool (ODGM) ook de tweede fase, het technische deel van de vergunning, goedgekeurd.
Tegen deze vergunning kan bezwaar worden gemaakt. Belanghebbenden hebben hiervoor zes weken de tijd, tot en met 21 augustus 2026. De gepubliceerde vergunning is te vinden via de QR-code.
Vanaf 27 juli starten de eerste werkzaamheden in en rondom het pand. De daadwerkelijke verbouwing van Schoenaker 6 begint op 17 augustus, wanneer de aannemer aan de slag gaat.
Meer informatie over de vluchtelingenopvang in Beuningen is te vinden op
www.beuningen.nl/vluchtelingen. Vragen over de opvang kunnen worden gesteld via het e-mailadres
[email protected].