ARN Omgevingsfonds 2025: 21 projecten gesteund in Weurt, Beuningen, Ewijk en Winssen

25 feb , 19:11 Nieuws
JVB-20260206-6021
ARN

WEURT/BEUNINGEN/EWIJK/WINSSEN – Het Omgevingsfonds van ARN zorgt ook in 2025 voor een stevige impuls aan lokale initiatieven in de regio. Voor het derde jaar op rij stelt het bedrijf een financiële bijdrage beschikbaar voor projecten die de leefbaarheid in de directe omgeving versterken. Daarbij krijgen bewoners van Weurt, Kinderdorp Neerbosch en de Beuningse Plas opnieuw voorrang bij de toekenning van middelen.

De belangstelling groeit: dit jaar dienden maar liefst 41 organisaties uit de regio een aanvraag in. Een onafhankelijke commissie beoordeelde de plannen op maatschappelijke meerwaarde, bijdrage aan sociale verbinding, uitvoerbaarheid en aansluiting bij de spelregels van het fonds. Uiteindelijk kregen 21 projecten groen licht. Daarmee laat het fonds zien hoe groot de inzet is van vrijwilligers, verenigingen en bewonersgroepen in Beuningen, Winssen en omliggende dorpen.

Deze projecten ontvangen een bijdrage:

  • ’t Rommelcamp Ewijk – Ontbijt op het Plein
  • Voedselbank Beuningen & Stichting Perspectief – Wachtruimte & materiaal
  • Stichting Avondvierdaagse Beuningen – Veiligheidsmaterialen
  • Boerderij Eetmeerbosch – Aanleg historische heggen
  • 50+ Vereniging Weurt – Mindervalide dag
  • Speelotheek De SpeelOsaurus – Elektrische bakfiets
  • Coöperatie Arbres (Waalgaard) – Verrijdbare duurzame marktkraam
  • Koor Our Choice Weurt – Regionaal korenfestival
  • EHBO Vereniging Beuningen-Weurt – Reanimatie-oefenmaterialen
  • Burgerparticipatiegroep De Oude Reek – Natuurvriendelijke oevers
  • Sportvereniging De Korenbloem – 70-jarig jubileum
  • Volleybalvereniging The Weekenders – No Jump Volleybal
  • Stichting Memento Mori – Onderhoud monumentale bomen op het Weezenkerkhof
  • Stichting Speeltuinen Weurt – Opbergbox & reparatie luchtkussen
  • Stichting Wandelen Beuningen – Versterking wandeltocht
  • Vrij aan de Waal – Opstart Bevrijdingsfestival 2026
  • De Mazeppa’s – Verduurzaming verlichting rijhal & terrein
  • Jeugd Vakantie Week Beuningen – Huur spelmateriaal
  • Stichting Jeugdwerk Weurt – Activiteiten & materialen Bouwweek
  • Jeugdvakantiewerk Winssen – Avondactiviteit voor jongeren
  • Buurtvereniging De Pastorale Dorpstuinders – Uitbreiding Via Flamingo

De commissie kijkt tevreden terug op het proces. De diversiteit en kwaliteit van de aanvragen laten zien hoeveel energie en betrokkenheid er leeft in Weurt, Beuningen, Ewijk en Winssen.

Organisaties die volgend jaar een beroep willen doen op het Omgevingsfonds kunnen hun aanvraag indienen van 1 tot en met 31 oktober. Tijdig voorbereiden vergroot de kans op succes – en draagt bij aan een leefbare en verbonden gemeenschap in heel de gemeente.