
BEUNINGEN, 24 november 2010 - Op maandag 22 november ondertekenden burgemeester Zijlmans van de gemeente Beuningen en kunstenares Ineke Kaagman een overeenkomst. Hiermee krijgt Ineke Kaagman de opdracht om een nieuw kunstwerk te ontwerpen voor Winssen.OntwerpfaseKunstenares Ineke Kaagman heeft de opdracht gekregen een kunstwerk te maken met als thema ‘barmhartigheid'. In de komende drie maanden zal zij een aantal ontwerpen maken. De kunstcommissie van de gemeente Beuningen bekijkt deze ontwerpen. Vervolgens brengt de commissie een aankoopadvies uit aan het college.De Terp als inspiratieHet kunstwerk wordt gebaseerd op het werk van Stichting De Terp uit Winssen. De Terp was 24 jaar lang een opvanghuis voor mensen die tijdelijk onderdak nodig hadden. Het opvanghuis werd mede gerund door de inzet van vrijwilligers. Vandaar de keuze voor het thema ‘barmhartigheid'.Medio 2011 gereedHet is de bedoeling dat het kunstwerk uiterlijk in het derde kwartaal van 2011 geplaatst wordt in Winssen. Het werk komt in de Notaris Stephanus Roesstraat, in het perkje naast het pand waar vroeger De Terp zat.Ineke KaagmanEr staat nog geen kunstwerk van Ineke Kaagman in Beuningen, maar een bekend werk van haar hand is het Kauwgommeisje in Arnhem. Door te werken in een herkenbare, realistische beeldtaal en met sensitieve materialen spreekt haar werk een groot publiek aan.
BEUNINGEN, 24 november 2010 - Op maandag 22 november ondertekenden burgemeester Zijlmans van de gemeente Beuningen en kunstenares Ineke Kaagman een overeenkomst. Hiermee krijgt Ineke Kaagman de opdracht om een nieuw kunstwerk te ontwerpen voor Winssen.
Ontwerpfase
Kunstenares Ineke Kaagman heeft de opdracht gekregen een kunstwerk te maken met als thema ‘barmhartigheid'. In de komende drie maanden zal zij een aantal ontwerpen maken. De kunstcommissie van de gemeente Beuningen bekijkt deze ontwerpen. Vervolgens brengt de commissie een aankoopadvies uit aan het college.
De Terp als inspiratie
Het kunstwerk wordt gebaseerd op het werk van Stichting De Terp uit Winssen. De Terp was 24 jaar lang een opvanghuis voor mensen die tijdelijk onderdak nodig hadden. Het opvanghuis werd mede gerund door de inzet van vrijwilligers. Vandaar de keuze voor het thema ‘barmhartigheid'.
Medio 2011 gereed
Het is de bedoeling dat het kunstwerk uiterlijk in het derde kwartaal van 2011 geplaatst wordt in Winssen. Het werk komt in de Notaris Stephanus Roesstraat, in het perkje naast het pand waar vroeger De Terp zat.
Ineke Kaagman
Er staat nog geen kunstwerk van Ineke Kaagman in Beuningen, maar een bekend werk van haar hand is het Kauwgommeisje in Arnhem. Door te werken in een herkenbare, realistische beeldtaal en met sensitieve materialen spreekt haar werk een groot publiek aan.