
Op 24 april stond de laatste thuiswedstrijd op het programma voor dames 1 van MCHB tegen het Groningse GHBS, twee ploegen die aan elkaar gewaagd zijn. Er werd in de week voorafgaand aan het duel uitgebreid getraind. Er moest immers worden gewonnen en bij gunstig resultaat van de wedstrijd van GCHC (nr. 3) tegen EHV (nr. 1) zou tijdens deze thuiswedstrijd play-offs voor het eerst in clubgeschiedenis veilig gesteld kunnen worden.
Na snel al een eerste waarschuwing van GHBS te hebben gehad, wisten de blauwen van Beuningen dat het een echte strijd zou worden en dat er van cadeautjes, immers GHBS speelt nergens meer om, geen sprake zou zijn. In de 15e minuut was het helaas GHBS die uit een aanval door de verdediging brak en de Beuningse ploeg op achterstand zette. Beuningen kwam echter snel terug want 3 minuten later ontving aanvalster Lianne de bal en met een mooi lobje wist ze de Groningse keepster te passeren en zo de gelijkmaker aan te tekenen.. Ondanks het overwicht van de Beuningse dames in de fase na de goal ging Beuningen slordig om met balbezit en kon het niet vaak heel gevaarlijk worden. Het rustsignaal kwam op tijd, want er moest tactisch iets worden aangepast om een 'ouderwetse' 2e helft neer te zetten.
Beuningen begon deze helft sterk, maar ook GHBS gaf volle druk en liet zien te willen strijden voor iedere meter en het was belangrijk dat het veld groot gemaakt zou worden om zo ruimte te creëren voor de opbouw en om de aanvallers in stelling te zetten. Dat bracht na 6 minuten in de 2e helft direct resultaat. Lianne pikte de bal vroeg op, speelde Claudia de bal in en zij wist de bal op miraculeuze wijze tegen de plank aan te krijgen. Met nog 30 minuten op de klok kon de wedstrijd nog alle kanten op, maar Beuningen bleef lange tijd overwicht te hebben. Gelukkig klonk na een aantal zenuwslopende minuten het eindsignaal en doel 1 was gehaald: de overwinning. Een telefoontje naar Groningen was genoeg om te vernemen dat EHV had verloren waardoor de voorsprong van Beuningen op de nummer 3 twee punten blijft. In de allerlaatste wedstrijd zullen Beuningse vrouwen genoeg hebben aan een overwinning in de uitwedstrijd in Enschede om de play-offs te behalen.






