VVD Beuningen steunt kunstwerk Anima Mundi

Foto: BNG

Komende week neemt het College van B&W van de gemeente Beuningen een besluit of de gemeente medewerking verleent aan de bestemmingsplanwijziging welke nodig is om het kunstwerk te realiseren. Vlak na het indienen van het verzoek kwamen er protesten tegen het plan. Volgens de initiatiefnemers zijn het voornamelijk tegenstanders die zich hebben laten horen maar zo vlak voor het besluit laten ook voorstanders zich horen.VVD Beuningen over het plan:  “Het is een verrijking voor onze gemeente. Het kunstwerk Anima Mundi van Huub en Adelheid Kortekaas geeft een enorme impuls aan de beleving van onze uiterwaarden. Niet alleen voor de inwoners van onze gemeente, maar vooral ook voor hen die onze gemeente bezoeken. Goed ingepast op de locatie geeft Anima Mundi een extra allure aan de gemeente Beuningen.”

Ook RBT KAN heeft zich vanuit toeristisch oogpunt uitgesproken over de waarde van het kunstproject Anima Mundi in Winssen. Als Baken aan de Waal, een stilteplek, een pelgrimage oord in het spanningsveld natuur/cultuur is het een belangrijk monument voor het duurzaam toerisme en de herkenbaarheid/branding van het unieke rivieren-landschap in de Gemeente Beuningen en daarbuiten.

Gerelateerd(e) bericht(en)
11-07-2014 Debat Anima Mundi is geen Idols
02-07-2014 Informatiebijeenkomst over Anima Mundi
30-05-2014 Dialoog over kunstwerk Anima Mundi
25-05-2014 Protest tegen Megatempel
19-02-2014 ‘Rechters van de Tijd’ aan de Dijk
02-09-2011 Beuningen gaat geschiedenis schrijven met een uniek gigantisch kunstwerk
28-07-2011 Anima Mundi – de Ziel van de Wereld